1. W związku z atakami grup ludzi wrogich katolicyzmowi na kościoły i zakłócanie sprawowanych Mszy św. i nabożeństw, prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, o przemianę serc i nawrócenie sprawców oraz gdyby zaszła taka potrzeba, o ochronę naszego Sanktuarium przed agresją wandalizmu.
  2. Dzisiaj, z powodu panującej epidemii koronawirusa i zamknięcia cmentarzy do poniedziałku włącznie, nie będzie dzisiaj procesji i modlitw za zmarłych na cmentarzu. Modlitwy za zmarłych odprawimy w bazylice po Mszach św. o godz. 800, 1000 i 1200. Prosimy o rozłożenie na inne dni listopada, odwiedzenie grobów swoich bliskich. Poświęcenie nowych pomników będzie możliwe, po uprzednim umówieniu się z księdzem. Nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 1500. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec za zmarłych o godz. 1800.
  3. W poniedziałek Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, B.
  5. Zapraszamy, od poniedziałku do niedzieli włącznie, na różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 1800, w środę połączony z nowenną do Matki Bożej Góreckiej.
  6. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego, ofiarowanego za zmarłych, od 2 listopada do końca miesiąca, pod zwykłymi warunkami, za nawiedzenie cmentarza i dowolną modlitwę za zmarłych.
  7. Codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730.
  8. W czwartek I Czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych od godz. 1730.
  9. W piątek I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 800. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie różańca za zmarłych o godz. 1800.
  10. W sobotę I Sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 1730.
  11. W niedzielę 8 listopada przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  12. W niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, nabożeństwo dla członków Żywego Różańca.
  13. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych, jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200. Wypominki roczne można składać do końca listopada.
  14. Dzieci, które zbierały do czasu zamknięcia Sanktuarium z powodu kwarantanny obrazki za udział w nabożeństwach różańcowych, proszone są o przyniesienie ich do zakrystii po Mszy św. w niedzielę 8 listopada. Za wytrwałość w modlitwie otrzymają nagrody.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego”, „Przewodnika Katolickiego” i „Głosu z Górki Klasztornej”.
  16. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
  17. Przypominamy, że na Mszach św. i w nabożeństwach może w bazylice maksymalnie uczestniczyć 78 osób oraz o obowiązku noszenia maseczek i zachowaniu dystansu.
  18. Do wieczności odszedł †Jan Mrotek, l. 77, z Wiktorówka. Wieczny odpoczynek…
  19. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i zwłaszcza chorym uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.