1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przygotowujemy się Nowenną do Ducha Świętego na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i do Odpustu Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła. Nowenna codziennie w czasie Nabożeństw Majowych.
  2. Dziękujemy ks. Marcinowi Jodaniewskiemu MSF i ks. Januszowi Jezuskowi MSF za poprowadzenie online Dnia Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Spotkanie u Matki” oraz ks. Andrzejowi Tronowi MSF, pani Julicie Tadych i wszystkim osobom zaangażowanym za przeprowadzenie również online I Pielgrzymki Kobiet do Matki Bożej Góreckiej. Niech Maryja ma wszystkich w Swojej opiece.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny do naszej Bazyliki na godz. 1800. Od 1730 codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do cichej, osobistej modlitwy.
  4. W dni powszednie dodatkowa Msza św. o godz. 1100 odprawiana do końca sierpnia.
  5. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Filipa Neri, Pr. i w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dz.
  6. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Wszystkie matki powierzamy opiece Matki Bożej Góreckiej i wpatrujemy się w Nią jako wzór życia dla matek i kobiet.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny. Od poniedziałku w Kościele ciąg dalszy Okresu Zwykłego.
  8. Bardzo serdecznie zapraszamy do naszej bazyliki, przede wszystkim online, w niedzielę 31 maja na godz. 2000, na Wieczernik Muzyczny „Niech zstąpi Duch Twój…” w wykonaniu artystów pod przewodnictwem Dawida Krzyka i Ewy Dmochewicz. Będzie on naszym czuwaniem przed odpustem.
  9. W poniedziałek 1 czerwca, w II Dzień Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy do naszego Sanktuarium, przede wszystkim online, na Wielki Odpust Maki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła. Rozpoczniemy nim Wielką Nowennę Górecką przygotowującą na 950 rocznicę Objawienia Matki Bożej w Górce Klasztornej. Uroczysta suma, pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Jana Tyrawy, o godz. 1200. Wcześniej o godz. 1000 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, którą odprawi Ks. Prof. Andrzej Pryba MSF. Pozostałe Msze św. o godz. 800 i 1830. Wszystkie będą odprawiane w Bazylice. Wcześniej o 730 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i o godz. 1800 uroczyste Nieszpory. Serdecznie zapraszamy.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można nabyć album o Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim za 25 zł. i modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium i na renowację krzyża. Wszystkich darczyńców powierzamy opiece Matki Bożej Góreckiej.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić również napoje i lody.
  13. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.