1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. W tej intencji będziemy się modlili odmawiając różaniec i w modlitwie powszechnej we Mszach św. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu i innych używek na czas Wielkiego Postu, ofiarując ją jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa i pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu trzeźwości.
  2. W środę przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem, na znak podjęcia pokuty, o godz. 700, 1000 i 1830. Taca przeznaczona jest na hospicja. Rozpoczynamy też nasze rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Grzegorz Chrapla MSF. Plan rekolekcji jest w „Głosie Góreckim” i wywieszony w gablotkach. Przypominamy, że Msze św. z naukami będą odprawiane codziennie o godz. 1000 i 1830 oraz w czwartek dla mężczyzn i w piątek dla kobiet o godz. 1930 będą nauki stanowe. W Środę Popielcową wszystkich katolików, od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych między 18 a 60 rokiem życia również post ścisły tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Rozpoczynają się też Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty, trwające do niedzieli. Taca z niedzieli będzie naszym podziękowaniem za rekolekcje.
  3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1800. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania Męki Pańskiej. Dla dzieci będą rozdawane książeczki i obrazki za udział w tym nabożeństwie. Na koniec czeka jakaś niespodzianka.
  4. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Zachęcamy do licznego udziału Parafian i Pielgrzymów. Dla dzieci obrazki za uczestnictwo.Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Serdecznie zapraszamy w dniu dzisiejszym na godz. 1930 na Ostatki Góreckie – koncert dziękczynienia zatytułowany: „Gody w Kanie”. Pieśni dziękczynienia, wykonane przez znanych nam artystów, będą przeplatane słowami Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Szczegóły na plakacie.
  6. Informujemy, że z dniem 1 marca b.r. ks. Prowincjał przenosi brata Mariusza Butowskiego MSF na dalszą formację w junioracie do Kazimierza Biskupiego. Dziękujemy Mu, za posługę w Sanktuarium i za owocną pracę z Mariankami i ministrantami. Niech Matka Boża Górecka wyprasza potrzebne łaski. Nowym zakrystianem będzie brat Andrzej Kamieński MSF.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, „Miłujcie się” i biuletynu ADS „Nadzieja i Życie”.
  8. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 27 kwietnia do 6 maja b.r. Koszt to 650 zł. i 200 euro. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
  10. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem można kupić ciasto. Cały dochód przeznaczony jest na leczenie Hani Łączkowskiej, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Akcję organizuje Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Wiktorówku. Zachęcamy do pomocy.
  11. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.