1. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom, za przeżycie w naszym Sanktuarium Dnia Skupienia Samorządowców. Niech Matka Boża Górecka wyprasza potrzebne łaski.
  2. W tym roku, z powodu stanu epidemii koronawirusa, w piątek 22 maja Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Spotkanie u Matki” odbędzie się online. Zapraszamy osoby niepełnosprawne do internetowego uczestnictwa w tym dniu we Mszy św. odprawianej w ich intencji w Bazylice o godz. 900. Będzie do tych osób skierowane Słowo Boże i pozdrowienia od Matki Bożej Góreckiej.
  3. W sobotę 23 maja zapraszamy wszystkie Panie na I Pielgrzymkę Kobiet do Matki Bożej Góreckiej, Królowej na Krajnie pod hasłem: „Nie jesteś sama”. W tym roku odbędzie się ona w sposób wirtualny. Pielgrzymka rozpocznie się powitaniem uczestników i modlitwą różańcową o godz. 1000, następnie konferencja o godz. 1030 Pani Julity Tadych, Doradcy Życia Rodzinnego, i o godz. 1100 Msza św. z nauką, pod przewodnictwem ks. Andrzeja Trona wice prowincjała Misjonarzy Świętej Rodziny, zakończona Aktem Oddania Kobiet Matce Bożej Góreckiej. Serdecznie zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i uczestniczenia przez stronę internetową Sanktuarium i przez różaniec bez granic na Facebooku.
  4. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, do naszej bazyliki, codziennie na godz. 1800. Wcześniej, od godz. 1730, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do cichej, osobistej modlitwy.
  5. Codziennie w dni powszednie Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Nie będzie tradycyjnej procesji do krzyży. Będziemy do nich pielgrzymować duchowo w te dni w czasie Nabożeństw Majowych o godz. 1800. Zapraszamy do udziału, również przez internet, naszych rolników, bo tylko praca połączona z modlitwą przynosi obfite owoce. Pamiętajmy, że „Bez Boga ani do proga”.
  7. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy się też tą modlitwą przygotowywać do naszego Głównego Odpustu. Nowenna będzie odprawiana w ramach Nabożeństwa Majowego o godz. 1800.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
  9. Już dziś serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium, przede wszystkim online, na Wielki Odpust Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła w II Dzień Zesłania Ducha Świętego 1 czerwca. Rozpoczniemy tym Odpustem Wielką Nowennę Górecką, czyli 9 letni czas przygotowania do świętowania, w 2029 r. rocznicy 950-lecia Objawienia Matki Bożej. Uroczysta suma o godz. 1200 pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Tyrawy, Ordynariusza Bydgoskiego. Wcześniej, o godz. 1000, tradycyjnie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Szczegóły odnośnie Odpustu podamy w kolejnych ogłoszeniach i przez media elektroniczne.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i „Głosu z Górki Klasztornej”. W zakrystii można zakupić album o Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł. Zapraszamy.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium i na renowację krzyża. Polecamy wszystkich darczyńców opiece Matki Bożej Góreckiej.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić również napoje i lody.
  13. Informujemy, że od dzisiejszej niedzieli na Mszach św. w Bazylice może uczestniczyć 55 osób. Inne przepisy, a więc maseczki i 2 metrowy odstęp między uczestnikami na placu, dalej obowiązują.
  14. Do wieczności odszedł Edward Narloch l. 64 z Wiktorówka; pogrzeb w poniedziałek o godz. 1230. Wieczny odpoczynek…
  15. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.