1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Na Mszy św. o godz. 1200 modlimy się w intencji Ojczyzny z racji przypadającej 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, do naszej bazyliki, codziennie na godz. 1800.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: we poniedziałek wspomnienie św. Floriana M., w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba i w piątek uroczystość św. Stanisława, B. i M., Głównego Patrona Polski.
  4. W tygodniu dodatkowa Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  5. W przyszłą niedzielę w naszym Sanktuarium Odpust Dobrego Pasterza. Sumę odpustową o godz. 1000 odprawi i kazanie wygłosi Ks. Radosław Deręgowski MSF ze Złotowa. Po Mszy św. o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy. Modlimy się też za członków Róż Żywego Różańca. Prosimy, aby zawsze uczestnicząca asysta, tym razem nie stawała z chorągwiami i sztandarami. Poinformujemy, kiedy pełny udział asysty w uroczystościach będzie możliwy.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, „Głosu Góreckiego” i „Głosu z Górki Klasztornej”. W zakrystii można zakupić album o Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim za 25 zł. i modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego za 10 zł.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium osobiście albo na konto. Niech Matka Boża Górecka wszystkich darczyńców otacza Swoją opieką.
  8. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  9. Przypominamy, że nadal obowiązują przepisy o noszeniu maseczek, o ograniczeniu liczby wiernych w bazylice do 36 osób i do zachowania 2 metrowej odległości między wiernymi uczestniczącymi na placu objawienia. Wszystkie nabożeństwa transmitujemy przez internet.
  10. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.