1. Dobiega końca czas Adwentu. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Przygotujmy nasze serca na przyjście Pana Jezusa przez oczyszczenie ich z grzechów w sakramencie pokuty. W bazylice spowiedź pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo będziemy spowiadać w środę od godz.630 do godz. 730 i od godz. 1700 do godz. 1900 i w Wigilię od godz. 800 do godz. 1000 i od godz. 1400 do godz. 1600.
  2. Rozpoczynamy nasze Adwentowe Rekolekcje z Matką Bożą Górecką. Nauki będzie głosił ks. Janusz Jezusek MSF, po wieczornej Mszy św. w bazylice, do środy włącznie. Będzie można je słuchać także na góreckiej stronie internetowej, Góreckim Facebooku i Góreckim YouTube.
  3. We wtorek zakończenie Rorat dla dzieci o godz. 1830. Albumy z rysunkami można przynieść do zakrystii do niedzieli 27 grudnia Nagrody będą rozdane w niedzielę Chrztu Pańskiego 10 stycznia.
  4. W Wigilię tylko Msza św. o godz. 700. Od godz. 800 odwiedziny chorych z życzeniami i opłatkiem. Wieczorem gromadzimy się w naszych domach na wigilijnej wieczerzy. Zachowajmy tradycyjnie jej postny charakter. Rozpocznijmy wieczerzę od przeczytania fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej modlitwy i przełamania się opłatkiem. Zaśpiewajmy kolędy, zostawmy jedno wolne miejsce i pod obrus połóżmy sianko. Niech Nowonarodzony Jezus, przez wzajemną miłość, zagości w naszych domach.
  5. Zapraszamy bardzo serdecznie na Pasterkę odprawianą w naszej Bazylice o godz. 2200 i 2400. Na godz. 2200 zapraszamy do służenia Marianki i Ministrantów, a na godz. 2400 Towarzystwo Świętego Wojciecha. Wcześniej, pół godziny przed Mszą św., wspólne śpiewanie kolęd. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
  6. W I Dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia pozostałe Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie w tym dniu słuchania spowiedzi.
  7. W II Dzień Świąt 26 grudnia Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 1000 poświęcenie owsa. Taca na Uczelnie Katolickie. Nie będzie w tym dniu słuchania spowiedzi.
  8. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Na Mszach św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  9. Msza św. na zakończenie Starego Roku 31 grudnia będzie sprawowana o godz. 1700 z powodu obostrzeń epidemicznych. Nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne o godz. 1630.
  10. Przypominamy, że 1 stycznia, na Mszy św. o godz. 1000, nastąpi poświęcenie nowego paciorka do Różańca Góreckiego. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich „chrzestnych” poszczególnych paciorków, aby wspólnie przeżywać to wydarzenie i móc rozciągnąć cały różaniec w bazylice.
  11. Kolęda rozpocznie się 7 stycznia i potrwa do 14 stycznia wg. planu z grudniowego ‘Głosu Góreckiego”.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy „Przewodnik Katolicki” i „Miłujcie się”.
  13. W zakrystii do nabycia Kalendarz Górecki na 2021r. w cenie 5 zł., opłatki, Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł i u Służby Liturgicznej, sianko na stół wigilijny.
  14. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Do nabycia np. pamiątki Bożonarodzeniowe.
  15. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i o zachowaniu dystansu w czasie nabożeństw.
  16. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.