1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za to miejsce Jego przebywania i modlitwy i polecamy fundatorów i budowniczych naszej świątyni Bożemu miłosierdziu.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w bazylice o godz. 800, 1000, 1200 i 1830. Nie będzie Mszy św. o godz. 1500. Po Mszy św. o godz. 1200, jeśli pozwolą na to przepisy epidemiczne, procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Będzie można poświęcić nowe pomniki.
  4. W Uroczystość Wszystkich Świętych możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitw Wierzę w Boga Ojca i Ojcze nasz.
  5. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego ofiarowanego za zmarłych w dniach od 2 do końca listopada. Taką możliwość daje papież Franciszek, w związku z ograniczeniami, jakie narzuca epidemia koronawirusa. Warunki ogólne to: intencja zyskania odpustu, stan łaski uświęcającej /gdy grzech ciężki konieczna spowiedź/, przyjęta komunia święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa na intencję Ojca świętego, a warunek szczególny to nawiedzenie cmentarza i dowolna modlitwa za zmarłych. Zachęcamy do tej pomocy naszym zmarłym cierpiącym w czyśćcu.
  6. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200. Różaniec z wypominkami za zmarłych będzie odmawiany od 2 do 8 listopada o godz. 1800.
  7. Przy cmentarzu ustawiona jest przyczepa na którą prosimy wrzucać tylko liście, które będą wywiezione na kompost. Znicze i inne śmieci prosimy wrzucać do kubłów. Serdecznie dziękujemy za uszanowanie tej prośby.
  8. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.