1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej, a ubogiej młodzieży. Za ofiarność Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego Pr., w czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dz. i DK., w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, B. i M.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Wcześniej od 1730 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę Nowenna, a w piątek modlitwy za zmarłych w czasie Nabożeństwa różańcowego. W środę, na Mszy św. wieczornej, kontynuacja katechez o Przykazaniach Bożych.
  4. We wtorek zapraszamy Parafian i Pielgrzymów na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. z kazaniem o godz. 1830, następnie różaniec, błogosławieństwo lourdzkie i procesja ze świecami do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem.
  5. W środę, po Mszy św. wieczornej, Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólny Wieczór Uwielbienia – Adorację Najświętszego Sakramentu.
  6. W piątek o godz. 1730 spotkanie dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych „Kredkami do nieba”. W nocy Adoracja Najśw. Sakramentu na którą zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.
  7. W sobotę wspólna zbiórka ministrantów, Marianek i kandydatów o godz. 1000.
  8. W sobotę o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Otwórzmy nasze serca na działanie Ducha Świętego.
  9. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny pod hasłem „Głosić wiarę z radością”. Taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w rozmównicy. Obecność obowiązkowa.
  10. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszym Sanktuarium tygodniowe Góreckie Rekolekcje Maryjne z dietą warzywną pełnowartościową, oparte na wodzie góreckiej.
  11. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godz. wyczytywania 10.00 lub 12.00.
  12. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021 w zakrystii lub kancelarii.
  13. Przypominamy o noszeniu maseczek w czasie nabożeństw i Mszy św. w bazylice. Bądźmy odpowiedzialni i w duchu miłości bliźniego chrońmy bliźnich przed zarażeniem.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można kupić Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  15. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
  16. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.