1. W dzisiejszą niedzielę świętujemy 125. rocznicę powstania Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Założył je 28 września 1895r. Sługa Boży Ks. Jan Berthier. Zapraszamy Parafian i Pielgrzymów na wieczornicę poświęconą temu wydarzeniu, do naszej auli w domu zakonnym, na godz. 1930. Będzie wykład Ks. Prowincjała Piotr Krupy MSF i film o historii Zgromadzenia.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, M. we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę wspomnienie św. Hieronima, Pr. i DK., w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dz. i DK. i w piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  3. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej, na godz. 1800. Dzieci zapraszamy w tym tygodniu w czwartek. Dzieci otrzymają specjalne pamiątki uczestnictwa w nabożeństwach. Na koniec, dla wytrwałych, nagrody.
  4. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  5. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych, od godz. 1730.
  6. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 1800.
  7. W sobotę nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730.
  8. Również w sobotę w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci i Trzeźwościowy Dzień Skupienia, a od piątku do niedzieli rekolekcje dla małżonków „Szkoła dialogu” i rekolekcje dla uczestników „Różańca bez granic”.
  9. W niedzielę 4 października XXVIII Krajeński Festiwal Chórów w naszym Sanktuarium. Rozpoczęcie występem Chórów o godz. 1150. Następnie Msza św. w bazylice o godz. 1200 i po Mszy św. dalsze występy chórów. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian , Pielgrzymów i Gości.
  10. W sobotę wspólna zbiórka ministrantów , Marianek i kandydatów o godz. 10.00.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszam wszystkich rodziców do rozmównicy.
  12. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz.1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  13. Jeszcze raz dziękujemy całej asyście za uczestnictwo w odpustach Narodzenia NMP i Matki Bożej Bolesnej. Szczególne podziękowania Pocztom Sztandarowym, Towarzystwu Świętego Wojciecha, Panom niosącym baldachim, Panu Organiście, Mariankom, ministrantom i dzieciom sypiącym kwiaty. Niech Matka Boża Górecka wszystkich otacza Swoją opieką.
  14. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021 od czwartku od wszystkich chętnych w zakrystii lub kancelarii.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego". W zakrystii można zakupić Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł. i album o Słudze Bożym Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł.
  16. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
  17. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki bożej Góreckiej.