1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w procesji dziękczynno – błagalnej z obrazem Matki Bożej Góreckiej. Niech Maryja otacza swoich czcicieli Matczyną opieką.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Bartłomieja Ap., w środę uroczystość NMP Częstochowskiej, w czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek wspomnienie św. Augustyna, B. i DK. i w sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  3. W środę, w Uroczystość NMP Częstochowskiej, na Mszach św. o godz. 700, 1100 i 1830 odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.
  4. W przyszłą niedzielę Dożynki Parafialne. Chcemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony, a Matce Bożej Góreckiej za opiekę nad rodzinami i gospodarstwami. Uroczysta Msza św. na Placu Objawienia o godz. 1000 . Poprzedzi ją korowód dożynkowy. Zapraszamy do niego orkiestrę. Wyruszymy o godz. 900 i jadąc przez wioski zabierzemy starostów dożynek, wieńce oraz uczestników i od strony Gaju podjedziemy na Plac Objawienia. Prosimy, aby do niesienia darów były z poszczególnych wiosek osoby w strojach regionalnych. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału Parafian i Pielgrzymów. Z powodu trwającej epidemii nie planujemy żadnego festynu.
  5. W tygodniu, do końca sierpnia, dodatkowa Msza św. o godz. 1100.
  6. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej i w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zamarłych na godz. 1800.
  7. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować intencje mszalne na nowy rok 2021, najpierw w miesiącu wrześniu od naszych Parafian, a od października od pielgrzymów spoza parafii. Będzie można również zamawiać terminy sakramentu małżeństwa na przyszły rok.
  8. Poradnia Małżeńska czynna tylko dla osób, które umówią się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz w zakrystii do nabycia album o Słudze Bożym Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  10.
    Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  11.
    Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w soboty i w niedziele do restauracji „Arka”.
  12.
    Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.