1. Dziś po każdej Mszy św. modlitwy za kierowców i błogosławienie pojazdów. Zbierane ofiary są przeznaczone na misje. Za ofiarność Bóg zapłać. Dzisiaj również w naszej Parafii uroczystość I Komunii Świętej. Otoczmy dzieci naszą modlitwą, powierzając je opiece Matki Bożej Góreckiej.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Marty, w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Pr. i w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, B. i DK.
  3. W tygodniu, do końca sierpnia, Msza św., zwłaszcza dla pielgrzymów, o godz. 1100.
  4. Zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu o godz.1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem. W środę odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  5. W tym tygodniu przypada również I Sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy, do Niepokalanego Serca NMP, o godz. 1730.
  6. W przyszłą niedzielę można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu. Warunki uzyskania odpustu to: nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitw Wierzę w Boga Ojca i Ojcze nasz, stan łaski uświęcającej, przyjęta komunia św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa na intencje Ojca św. Odpust można ofiarować za siebie lub kogoś zmarłego.
  7. Pielgrzymi zdążający pieszo na Jasną Górę wejdą w piątek 31 lipca przed oblicze Czarnej Madonny przedstawiając wszystkie prośby. Wspierajmy ich naszą modlitwą w te ostatnie dni pielgrzymki.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na pomoc Państwu Muszyńskim z Wiktorówka, którzy ucierpieli wskutek pożaru. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  9. Poradnia Małżeńska czynna dla osób, które wcześniej umówią się telefonicznie. Telefon znajduje się na tablicy informacyjnej przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić album o Słudze Bożym Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w soboty i w niedziele do restauracji „Arka”.
  13. Zapowiedzi przedślubne:
    • Szymon Piotr Zych, stanu wolnego, parafia Górka Klasztorna i Dominika Kowalska, stanu wolnego, parafia Gromadno
    • Józef Piotr Giese, stanu wolnego, parafia Górka Klasztorna i Agnieszka Hanna Skiera, stanu wolnego, parafia Górka Klasztorna
    • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić swoim duszpasterzom.
  14. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.