1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową NMP z Góry Karmel. Suma z procesją Eucharystyczną wokół Studzienki o godz. 1000. Zachęcamy do przyjęcia w dniu dzisiejszym szkaplerza. Również dzisiaj, po Mszy św. o godz. 700, wyruszyła sztafetowa Piesza Pielgrzymka „Grupy Złotej” do Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymi zaniosą nasze intencje i wejdą na Jasną Górę 31 lipca. Spotkanie Pielgrzymki Duchowej, przed obrazem Matki Bożej Góreckiej dziś, o godz. 1930. W tygodniu spotkania o godz. 1915.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę święto św. Marii Magdaleny, w czwartek święto św. Brygidy, Zak., Patronki Europy, w piątek wspomnienie św. Kingi, Dz. i w sobotę święto św. Jakuba Apostoła.
  3. W przyszłą niedzielę 26 lipca, z racji przypadającego w sobotę 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców, błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Zapraszamy jak najliczniej do naszego Sanktuarium, aby poświęcić swoje pojazdy i oddać się w opiekę Matki Bożej Góreckiej. Składane ofiary przy poświęceniu, przeznaczone są na misje.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii św. dla dzieci klas III w naszym Sanktuarium na Mszy św. o godz. 1300, sprawowanej specjalnie dla dzieci i ich rodzin. Prosimy o nie przychodzenie na nią innych wiernych. Próby dla dzieci będą w poniedziałek i wtorek o godz. 1600 oraz w piątek o godz. 1500. Spowiedź św. dla dzieci , ich rodziców i rodziny w sobotę o godz. 930. Sprzątanie i dekoracja kościoła przez rodziców w piątek o godz. 1500.
  5. Poradnia Małżeńska czynna dla osób, które wcześniej umówią się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy, przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić album o Słudze Bożym Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  7. Rozpoczęliśmy dalsze prace renowacyjne w krypcie pod prezbiterium oraz trwają prace przy konserwacji krzyża z kruchty.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. Niech Matka Boża Górecka ma darczyńców w swojej opiece.
  9. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w soboty i w niedziele do restauracji „Arka”.
  10. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, lub zachowania dystansu w czasie uczestniczenia we Mszy św. lub nabożeństwach.
  11. Zapowiedzi przedślubne:
  • Szymon Piotr Zych, stanu wolnego, parafia Górka Klasztorna i Dominika Kowalska, stanu wolnego, parafia Gromadno oraz
  • Józef Piotr Giese, stanu wolnego, parafia Górka Klasztorna i Agnieszka Hanna Skiera, stanu wolnego, parafia Górka Klasztorna
Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić swoim duszpasterzom.
  1. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.