1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ks. Andrzeja Żydka MSF. Zakończył pracę misyjną w Norwegii. Będzie, w miarę swoich sił, posługiwał w Sanktuarium. Niech Matka Boża Górecka otacza Ks. Andrzeja Swoją opieką.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w środę wspomnienie św. Bonawentury B. i DK. i w czwartek wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  3. Codziennie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz.1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem suplikacji i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W środę  Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W tygodniu dodatkowa Msz św. dla pielgrzymów o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  5. W poniedziałek Nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie zapraszamy Parafian i Pielgrzymów. Rozpoczęcie Mszą św. z kazaniem o godz. 1830, następnie różaniec z rozważaniami, nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim i procesja światła wokół Studzienki do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem. Prosimy o przyniesienie świec.
  6. W środę, po Mszy św. wieczornej, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wieczór uwielbienia, a z piątku na sobotę na nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.
  7. W sobotę o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Otwórzmy serca na działanie Ducha Świętego.
  8. W niedzielę 19 lipca odpust NMP z Góry Karmel. Suma odpustowa o godz. 1000. Po niej procesja Eucharystyczna wokół Studzienki. Zapraszamy Poczty sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Panów do niesienia baldachimu, Marianki, Ministrantów, dzieci do sypania kwiatów, Parafian i Pielgrzymów. W ten dzień można prosić o nałożenie szkaplerza.
  9. Również w niedzielę 19 lipca wyruszy z naszego Sanktuarium Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, po Mszy św. o godz. 700. W pielgrzymce sztafetowej pójdzie 5 osób. Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 31 lipca, zanosząc przed oblicze Czarnej Madonny nasze intencje. Możemy je składać do stojącego na ołtarzu Matki Bożej Bolesnej koszyka. Grupa Pielgrzymki Duchowej ma swoje pierwsze spotkanie w niedzielę, po Mszy św. wieczornej, o godz. 1930 w Bazylice.
  10. Uroczystość I Komunii św. dla dzieci klas III będzie u nas w niedzielę 26 lipca na dodatkowej Mszy św. o godz. 1300. Pierwsza próba dla dzieci będzie w piątek 17 lipca o godz. 1600.
  11. W niedzielę rozpoczynamy w Sanktuarium Góreckie Rekolekcje Maryjne. Terminy kolejnych rekolekcji, na które serdecznie zapraszamy, podane są na stronie internetowej.
  12. Poradnia Małżeńska jest czynna tylko dla osób, które wcześniej umówią się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy informacyjnej przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić album o Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  14. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  15. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w soboty i w niedziele do restauracji „Arka”.
  16. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.