1. Zapraszamy do naszej Bazyliki codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 1730, a do wtorku włącznie na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na godz. 1800.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła /taca na potrzeby Stolicy Świętej/ i w piątek Święto św. Tomasza Apostoła.
  3. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych od godz. 1730.
  5. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800.
  6. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca NMP, według prośby Matki Bożej z Fatimy, o godz. 1730.
  7. Od piątku do niedzieli odbędzie się w naszym Sanktuarium Festiwal Piosenki religijnej „Maria Carmen”. W tym roku będzie miał charakter internetowy. Zespoły lub soliści przygotują tzw. „pocztówkę dźwiękową dla Maryi”. Ogłoszenie wyników w niedzielę na Mszy św. o godz. 1200. Natomiast w piątek i w sobotę zapraszamy, po Mszy św. wieczornej, o godz. 1930, na występy w Bazylice zespołów tzw. „Oldbojów”, tzn. tych którzy kiedyś występowali na festiwalach i zdobywali nagrody lub wyróżnienia. W piątek będzie występowała Orkiestra Dęta „Quo Vadis” z Pruszkowa i w sobotę Zespoły „Miriam” i „Siloe”.  Będą to tzw. „wieczory wspomnień”. Chcemy przypomnieć sobie jak to dawniej bywało, powspominać i wspólnie pośpiewać.
  8. W niedzielę 5 lipca odpust Studzienki – kościoła Nawiedzenia NMP. Suma odpustowa odprawiona będzie w Studzience o godz. 1000. Po niej procesja Eucharystyczna wokół Studzienki. Zapraszamy Poczty sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Panów do niesienia baldachimu, Marianki, Ministrantów, dzieci do sypania kwiatów, Parafian i Pielgrzymów.
  9. Poradnia Małżeńska przyjmuje tylko osoby, które wcześniej zgłoszą się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy informacyjnej przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
  10. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy chętne osoby na: Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2- letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne i roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 16 września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone dnia 17 – 18 września br. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów zostały zamieszczone na plakacie oraz dostępne na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić album o Słudze Bożym Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium i na renowację krzyża. Niech Matka Boża Górecka ma darczyńców w Swojej opiece.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w soboty i w niedziele do restauracji „Arka”.
  14. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.