1. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, do naszej Bazyliki na godz. 1800. Wcześniej, od godz. 1730, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zak., w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa /tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych/ i w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca
  3. Do czwartku włącznie, w tzw. dawniej Oktawie Bożego Ciała, procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Studzienki o godz. 1800. Zapraszamy całą asystę, Ministrantów, Marianki, dzieci sypiące kwiaty oraz Parafian i Pielgrzymów. W czwartek, poświęcenie wianków.
  4. W tygodniu dodatkowa Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za podniosłe przeżycie, mimo deszczowej pogody, Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję kapłanom za wspólne uczestnictwo oraz bratu Andrzejowi za przygotowanie liturgii. Szczególne podziękowanie dla osób z poszczególnych wiosek, które przygotowały piękne ołtarze, dla Pani florystki, Pocztów Sztandarowych, Towarzystwa Świętego Wojciecha, Straży Góreckiej, Orkiestry, Pana organisty, Marianek, Ministrantów, dzieci przygotowanych do sypania kwiatów i wszystkich, którzy uwielbiali Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Niech Bóg wszystkich obdarzy potrzebnymi łaskami.
  6. W środę po Mszy św. wieczornej Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na wieczór uwielbienia oraz z piątku na sobotę na nocne czuwanie w intencji „O całkowitą ochronę prawną życia ludzkiego w Polsce i na świecie”.
  7. W sobotę 20 czerwca I Pielgrzymka Mężczyzn do Matki Bożej Góreckiej, Królowej na Krajnie. Serdecznie zapraszamy do przyjazdu, albo do uczestnictwa online przez internetową stronę sanktuarium, na YouTube lub na Facebooku przez stronę „Różańca bez granic”. Gośćmi honorowymi, którzy podzielą się świadectwem o swojej działalności, będzie męskie stowarzyszenie „Rycerze Kolumba”. Rozpoczęcie różańcem o godz. 930, o 1000 konferencja i świadectwa, o 1100 uroczysta Msza św. i zawierzenie mężczyzn Matce Bożej Góreckiej. Następnie czas wolny na posiłek, a na zakończenie o godz. 1300 spotkanie dla chętnych w Auli Domu Pielgrzyma.
  8. W sobotę o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Serdecznie zapraszamy.
  9. Zapraszamy do Poradni Małżeńskiej, na razie, tylko przez wcześniejsze umówienie się telefoniczne. Numer telefonu znajduje się na tablicy informacyjnej, na Domu Pielgrzyma.
  10. Członkowie Fundacji Orla Straż składają serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Na pomoc chrześcijanom w Iraku zebrali w zeszłą niedzielę 12.100 zł. i 41 euro. Serdeczne Bóg zapłać.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można kupić album o Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium i na renowację krzyża. Niech Matka Boża Górecka ma darczyńców w Swojej opiece.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w soboty i niedziele do restauracji „Arka”.
  14. Zapowiedzi przedślubne:
    • Mateusz Wojda, stanu wolnego, parafia św. Jakuba Większego, Gromadno
    • Weronika, Celina Tomasz, stanu wolnego, parafia NMP Niepokalanie Poczętej, Górka Klasztorna.
    • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić swojego duszpasterza.
  15. Do wieczności odszedł †Mieczysław Badura l. 43 z Walentynowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  16. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.