1. Dzisiejszą niedzielą kończymy nasze rekolekcje parafialne. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy skorzystali z tego czasu łaski i życzymy owocnego przeżycia całego Wielkiego Postu. Szczególne podziękowania dla ks. Grzegorza Chrapli MSF. Niech Matka Boża Górecka otacza Go Swoją opieką. Bóg zapłać za złożone ofiary z racji rekolekcji, na misyjne potrzeby Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Również dzisiaj przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych poświęcony pamięci antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę święto św. Kazimierza Królewicza oraz I Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca.
  3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych od godz. 1730.
  4. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800, a o godz. 1800 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania Męki Pańskiej.
  5. W sobotę o godz. 1730 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny wynagradzające za grzechy raniące to Serce. Zapraszamy także na Różańcową Noc – modlitwę w intencji polskiej młodzieży; rozpoczęcie o godz.1930 i zakończenie w niedzielę rano. Informacje na plakacie.
  6. W sobotę rozpoczęcie kursu lektorskiego o godz. 900. Następne spotkania 14 i 21 marca.
  7. Również w sobotę w Sanktuarium Dzień Skupienia dla Doradców Życia Rodzinnego od godz. 1100 oraz Trzeźwościowy Dzień Skupienia.
  8. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Zachęcamy do licznego udziału Parafian i Pielgrzymów. Dla dzieci za uczestnictwo będą rozdawane obrazki. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. W przyszłą niedzielę, po Mszach św., zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad gentes”. Polecamy to ofiarności wiernych. Po Mszy św. o godz. 1000 Nabożeństwo Różańcowe dla Róż Żywego Różańca.
  10. Zapraszamy wszystkich biorących udział w Misterium Męki Pańskiej na próby poszczególnych grup, do rozmównicy, na godz. 1900. W poniedziałek 2 marca Sanhedryn, we wtorek 3 marca Apostołowie – Wieczernik i w środę 4 marca Wojsko.
  11. Na pomoc dla Hani Łączkowskiej Szkoła z Wiktorówka zebrała 3330 zł. i 80 gr. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  12. Pragniemy, razem z Parafią ze Złotowa, zorganizować pielgrzymkę na uroczystość beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego. Wyjazd byłby w piątek 5 czerwca i powrót w niedzielę 7 czerwca. W planach odwiedzenie Sokółki, Gietrzwałdu i Tykocina. Cena obejmie przejazd, noclegi i posiłki. Konkretną sumę podamy w późniejszym terminie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do 29 marca. Zapraszamy do uczestnictwa w tym historycznym wydarzeniu. W zakrystii można zakupić książkę „Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński” wyd. Rafael w cenie 5 zł.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  14. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
  15. Do wieczności odeszła Gertruda Giese z Walentynowa. Wieczny odpoczynek…
  16. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.