VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 maja 2019

1. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom, za przeżycie w naszym Sanktuarium Dnia Skupienia Samorządowców. Szczególne Bóg zapłać za oprawę liturgii Mszy św. Niech Matka Boża Górecka wyprasza potrzebne łaski.
  2. Bóg zapłać ks. Marcinowi Jodaniewskiemu MSF i wszystkim zaangażowanym osobom za zorganizowanie Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Spotkanie u Matki”. Niech Królowa na Krajnie otacza Swoją przemożną opieką.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, do naszej bazyliki, do piątku na godz. 1800.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dz., w piątek święto Nawiedzenia NMP i w sobotę wspomnienie św. Justyna, M.
  5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. U nas procesja do krzyży połączona z Nabożeństwem Majowym o godz. 1800. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału zwłaszcza rolników, bo tylko praca połączona z modlitwą przynosi obfite owoce. Pamiętajmy, że „Bez Boga ani do proga”.
  6. W czwartek spotkanie Towarzystwa Świętego Wojciecha o godz. 2000. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków.
  7. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy się też tą modlitwą przygotowywać do naszego Głównego Odpustu. Nowenna będzie odprawiana w ramach nabożeństwa o godz. 1800.
  8. W sobotę I Sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca NMP o godz. 1730. Rozpoczyna się też miesiąc czerwiec, poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa do Serca Jezusowego przez cały miesiąc o godz. 1800. Zapraszamy Parafian i Pielgrzymów.
  9. Zapraszamy na Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci:
  10. Również w sobotę, o godz. 1200, Msza św. prymicyjna ks. neoprezbitera Stanisława Adamowicza, Misjonarza Świętej Rodziny, pochodzącego z Białorusi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i przyjęcia prymicyjnego błogosławieństwa.
  11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jednocześnie obchodzimy, w Kościele w Polsce, Dzień Dziękczynienia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  12. Już dziś serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na Wielki Odpust Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła w II dzień Zesłania Ducha Świętego 10 czerwca. Będziemy świętować 940 rocznicę Objawienia się Matki Bożej w Górce Klasztornej. Uroczysta suma, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Tyrawy, na Placu Objawienia, o godz. 1200. Wcześniej, o godz. 1000, tradycyjnie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Przybądźcie jak najliczniej dla uczczenia Matki Bożej i wspólnego uwielbienia Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  14. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  15. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
  16. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.