UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

9 czerwca 2019

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczynamy w Kościele ciąg dalszy Okresu Zwykłego. Prośmy Ducha Świętego, aby ożywił w naszych sercach Swoje dary.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, do naszej Bazyliki na godz. 1800.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła, we wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła, w środę wspomnienie bł. Męcz. Franciszka Dachtery i Antoniego Świadka, Pr. i Towarzyszy, w czwartek Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, B. i M. Patrona Diecezji.
  4. W poniedziałek zapraszamy do naszego Sanktuarium na Wielki Odpust Matki Bożej Góreckiej. Będziemy świętować 940 rocznicę Objawienia Matki Bożej w Górce Klasztornej. Odsłonięcie Cudownego Obrazu i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o godz. 730. Msze św. w Bazylice o godz. 800 i 1830. Msza św. dla małżonków i rodziców, którą będzie sprawował ks. Piotr Gałązka MSF – Asystent Prowincjalny, na Placu Objawienia o godz. 1000. Uroczysta Suma Odpustowa, z procesją Eucharystyczna po Gaju, której przewodniczyć będzie Ks. Bp Jan Tyrawa, na Placu Objawienia o godz. 1200. Zapraszamy na nią Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Świętego Wojciecha, Orkiestrę, Panów do niesienia baldachimu, Panie w strojach regionalnych do darów, Ministrantów, Marianki, dzieci do sypania kwiatów, Sołtysów i Ochotniczą Straż Pożarną oraz Parafian i Pielgrzymów. Nieszpory Maryjne w Bazylice o godz. 1800. Sakrament pokuty będzie sprawowany w Bazylice od 730 do 1300 i od 1800 do 1930 oraz na Placu Objawienia od 1130 do 1300. Przybądźcie jak najliczniej dla uczczenia Matki Bożej i uwielbienia Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Zapraszają opiekunowie tego miejsca Misjonarze Świętej Rodziny.
  5. W czwartek zapraszamy Parafian i Pielgrzymów na Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 1830 z kazaniem, różaniec fatimski, błogosławieństwo lourdzkie i procesja światła, wokół Studzienki, do kaplicy Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem. Prosimy o przyniesienie świec.
  6. W sobotę Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 1830.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do dopełnienia tego katolickiego obowiązku.
  8. Zapraszamy do Poradni Małżeńskiej w Domu Pielgrzyma. Czynna jest w I, II i III niedzielę miesiąca w godz. od 1300 do 1500. W II niedzielę przyjmuje psycholog.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  11. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
  12. Zapowiedzi przedślubne: Damian Mirosław Ranosz, stanu wolnego, parafia św. Stefana Króla Wyznawcy w Warszawie i Monika Szala, stanu wolnego, parafia Św. Trójcy w Łobżenicy. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi jest zobowiązany w sumieniu zgłosić swoim duszpasterzom.
Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.