UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 czerwca 2019

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończąca czas Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do dopełnienia tego przykazania kościelnego.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, do naszej Bazyliki na godz. 1800.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zak., w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zak.
  4. W czwartek zapraszamy do naszego Sanktuarium na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Uroczysta Suma na Placu Objawienia, z procesją Eucharystyczna do czterech ołtarzy po Gaju, o godz. 1000. Prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zapraszamy na nią Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Świętego Wojciecha, Orkiestrę, Panów do niesienia baldachimu, Ministrantów, Marianki, dzieci do sypania kwiatów, dzieci które miały I rocznicę komunii św. w strojach komunijnych oraz Parafian i Pielgrzymów. Przybądźcie jak najliczniej dla uwielbienia Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
  5. W tygodniu, do czwartku włącznie, w tzw. dawniej Oktawie Bożego Ciała, procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Studzienki o godz. 1800. Zapraszamy całą asystę, Ministrantów, Marianki i dzieci sypiące kwiaty. Niech nasz jak najliczniejszy udział, będzie świadectwem naszej wiary w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa pod postacią chleba.
  6. W sobotę obowiązkowa zbiórka dla Ministrantów i Marianek o godz. 1000.
  7. Również w sobotę zapraszamy bardzo serdecznie do naszego Sanktuarium na XXVI Festiwal Piosenki Religijnej „Maria Carmen”. Przesłuchania uczestników na Placu Objawienia od godz. 1100. Uroczysta Msza św., pod przewodnictwem Ks. Prowincjała MSF Piotra Krupy, w Bazylice o godz. 1830. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród o godz. 2000 na Placu Objawienia i o 2130 koncert pieśni Czesława Niemena w wykonaniu Dawida Krzyka. Szczegóły na plakatach.
  8. W przyszłą niedzielę odbędzie się Wizytacja Kanoniczna naszej Parafii którą przeprowadzi Ks. Bp Ordynariusza Jan Tyrawa. Msza św. wizytacyjna, z powitaniem Ks. Bpa i sprawozdaniem ks. Proboszcza, o godz. 1000. Na Mszy św. o godz. 1200 Bp udzieli sakramentu bierzmowania. Na godz. 1430 do auli w klasztorze zapraszamy na spotkanie z Ks. Bpem przedstawicieli Rady Parafialnej, Żywego Różańca, Towarzystwa Św. Wojciecha, Straży Góreckiej, Odnowy w Duchu Świętym i chóru „Magnificat”.
  9. Wyjazd dla aktorów i wszystkich pomagających w Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w sobotę 6 lipca. W programie piękna Ziemia Kaszubska – Oskowo/pokaz legionów rzymskich/, Sianowo/sanktuarium/, Kartuzy i Szymbark. Zapisy w zakrystii, a szczegóły na plakatach.
  10. Zapraszamy do Poradni Małżeńskiej w Domu Pielgrzyma w I, II i III niedzielę miesiąca w godz. od 1300 do 1500.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Posłańca Św. Rodziny”, „Przewodnika Katolickiego” i „Miłujcie się”.
  12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. W przyszłym tygodniu ruszają dalsze prace przy krypcie pod prezbiterium.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
  14. 12 czerwca zmarła śp. Krystyna Rżewska, wieloletnia zelatorka ADS-u oraz nauczycielka Szkoły Podstawowej w Łobżenicy. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.