ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13 stycznia 2019

1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Podziękujmy Bogu za sakrament chrztu, przez który weszliśmy do wspólnoty Kościoła staliśmy się umiłowanym dzieckiem Bożym. Niedzielą dzisiejszą kończy się Okres Narodzenia Pańskiego, a od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły w Roku Liturgicznym, trwający do Środy Popielcowej. Żłóbek, choinki i kolędy, zgodnie z tradycją, pozostają do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  2. W tym tygodniu w sobotę obchodzimy wspomnienie św. Józefa Pelczara, Biskupa.
  3. W środę, po wieczornej Mszy Świętej, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  4. W czwartek w Kościele katolickim w Polsce obchodzimy 22 Dzień Judaizmu pod hasłem „Nie przychodzę, żeby zatracać” (Oz 11, 9), a w piątek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16, 18-20). Będziemy w tych intencjach odmawiać różaniec i modlić się w modlitwie powszechnej.
  5. W sobotę o godz. 1830 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną wspólnie uwielbiać Boga i otwierać swoje serca na moc Ducha Świętego.
  6. W sobotę o godz. 1000 spotkanie dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  7. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, „Małego Przewodnika Katolickiego”, „W naszej Rodzinie”, Rycerza Niepokalanej” i „Posłańca Świętej Rodziny”.
  9. W zakrystii można kupić Kalendarz Górecki na 2019r. w cenie 5 zł. Zachęcamy do nabycia.
  • Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Sanktuarium rodzinom z Piesna. W tym tygodniu w piątek na godz. 1000 zapraszamy rodziny z Walentynowa państwa: Wiśniewski, Piszczek Arleta, Piszczek Iwona i Adamczyk Elżbieta.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.