NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

30 grudnia 2018

1. Dzisiaj wpatrujemy się w Świętą Rodzinę z Nazaretu i prosimy, aby opiekowała się naszym Zgromadzeniem Misjonarzy Świętej Rodziny i naszymi rodzinami. Niech obdarza nas potrzebnymi łaskami i uczy życia ubogiego czyli życia „u Boga” w zaufaniu i pełnieniu woli Bożej.
  2. W poniedziałek zakończenie Starego Roku. Nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne o godz. 1800 i następnie Msza Święta. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości.
  3. We wtorek Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o pokój. Msze Święte jak w niedzielę.
  4. W tym tygodniu jeszcze obchodzimy: w środę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu B. i DK. oraz I Czwartek, I Piątek i I Sobotę m-ca.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 w intencji powołań i za powołanych.
  6. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800.
  7. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 1730
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Na Mszach Świętych pobłogosławienie kredy i kadzidła. Taca zbierana będzie na Krajowy Fundusz Misyjny.
  9. Dziękujemy całej asyście za uczestnictwo w Pasterce, a szczególnie orkiestrze i scholi „Mixtura”. Szczególne podziękowania dla osób, które przygotowały żywą szopkę. Niech Święta Rodzina obdarza wszelkimi łaskami.
  10. Przypominamy, że 1 stycznia na Mszy Świętej o godz. 1000 nastąpi poświęcenie nowego paciorka do Różańca Góreckiego. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich „chrzestnych” poszczególnych paciorków, aby wspólnie przeżywać to wydarzenie i móc rozciągnąć cały różaniec w Bazylice.
  11. Od środy kontynuacja kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej. W tym roku kolędować będzie ks. Proboszcz, aby poznać osobiście Parafian i zapoznać się z oczekiwaniami i problemami. Rozpoczęcie o godz. 900. Ofiary z kolędy będą przeznaczone na zapłacenie zrobionego już systemu do wyświetlania pieśni i kamery do przekazu uroczystości z Górki w internecie. Prośba, aby zawsze ktoś z Parafian przywiózł i odwiózł księdza. Plan kolędy w nowym roku:
  • 2 stycznia 2019 Walentynowo od państwa Góra i Wiśniewskich do państwa Łosoś Ignacy
  • 3 stycznia 2019 Walentynowo od państwa Gacka, Surma, Giese i Łosoś Zbigniew do państwa Piszczek Stanisław
  • 4 stycznia 2019 Wiktorówko od państwa Marlewskich do państwa Bilińskich 5 stycznia 2019 Wiktorówko od państwa Tomasz Ireneusz do państwa Jaworska Anna
  1. W środę na Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Posłańca Świętej Rodziny”.
  3. W zakrystii można kupić Kalendarz Górecki na 2019 rok w cenie 5 zł. Zachęcamy do nabycia.
  4. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Sanktuarium rodzinom z Piesna. W tym tygodniu w piątek na godz. 1000 zapraszamy państwa: Pasternacki, Pikulik Adam i Pikulik Marek.