NIEDZIELA PALMOWA

14 kwietnia 2019

• Dzisiaj Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy mękę i śmierć naszego Zbawiciela. Dzisiaj świętujemy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Dlatego poświęcamy palmy. Możemy palmy nabyć u kleryków. Ofiary przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego Misjonarzy Świętej rodziny. Dzisiaj też ostatnie Misterium Męki Pańskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1400 na Placu Objawienia. Nie będzie Mszy św. o godz. 1500.
  • W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Góreckiej.
  • W czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego:
    • Wielki Czwartek w tym dniu rano nie sprawuje się w Parafiach Mszy św. Księża Biskupi w Katedrach sprawują Mszę św. Krzyżma, na której poświęcają oleje. Msza św. Wieczerzy Pańskiej, na której wspominamy ustanowienie sakramentów eucharystii i kapłaństwa, w naszej bazylice będzie o godz. 1800. Do służenia prosimy Panów występujących w scenie Wieczernika w Misterium. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Wystawienia tzw. Ciemnicy do godz. 2200. Po Mszy św. będą rozdawane karteczki z imieniem kapłana i datą jego święceń i z prośbą o 30 dniową modlitwę w Jego intencji.
    • Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich katolików od 14 roku życia i post ścisły tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 800 wg planu. Odwiedziny chorych od godz. 800. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 2200. Do zaciągnięcia warty przy Bożym Grobie zapraszamy Ochotniczą Straż Pożarną z Wiktorówka. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża i przy Grobie Pańskim są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia.
    • Wielka Sobota – dzień ciszy i kontemplacji Jezusa spoczywającego w grobie. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 800 do godz. 2000. Rozpoczęcie Liturgii Wielkiej Soboty o godz. 2000. Gromadzimy się przy ognisku. Przynosimy ze sobą świece, które zapalimy od nowo poświęconego Paschału i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po Liturgii Paschalnej nie będzie już adoracji przy Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów na wioskach od godz. 900 według planu: Wiktorówko, Walentynowo i Piesno, a w Bazylice o godz. 1000, 1200 i 1400.
    • Niedziela Wielkanocna - Msza św. z Procesją rezurekcyjną po Gaju o godz. 600. Zapraszamy wszystkich Parafian, Gości i Pielgrzymów oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Wiktorówka, Orkiestrę, Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Panów niosących baldachim, Ministrantów i Marianki. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 800. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.
    • Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. wg. porządku niedzielnego tj. o godz. 800, 1000, 1200, 1500 i 1830. Taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie w Polsce.
    • Próby dla ministrantów i Marianek w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 1500. Obecność obowiązkowa.
    • Plan spowiedzi świętej – w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od godz. 630 do 730 i od 1700 do 1900. Wielki Czwartek od godz. 800 do 1000 i od godz. 1600 do 1730. Wielki Piątek od godz. 800 do 1200 i od godz. 1600 do 1730 oraz po Liturgii Wielkiego Piątku. Wielka Sobota od godz. 800 do 1500.
    • Plan Adoracji na Wielki Piątek i Wielką Sobotę:
      800 – mieszkańcy klasztoru
      900 – mieszkańcy Rataj
      1000 – mieszkańcy Wiktorówka
      1100 – mieszkańcy Piesna
      1200 – mieszkańcy Walentynowa
      1300 – Członkowie Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Świętym
      1400 – Ministranci i Marianki
      1500 – Młodzież
      1600 – Towarzystwo Św. Wojciecha, Członkowie ADS, Straż Górecka, Straż Honorowa NSPJ
      1700 – wszyscy, którzy nie mogli adorować w wyznaczonym czasie
  1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św., będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  2. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne Caritas, tzw. „Paschaliki”, w cenie 12 zł. Pomagamy w ten sposób rodziną dotkniętym ubóstwem.
  3. W dzisiejszą niedzielę Marianki i ministranci będą sprzedawać własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Zebrane ofiary są na ich wakacyjny wyjazd.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Posłańca Świętej Rodziny” i „Przewodnika Katolickiego”.
  5. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  6. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.