NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28 kwietnia 2019

1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus, przez Siostrę Faustynę, obiecał dar odpustu zupełnego tym, którzy w tym dniu przystąpią do spowiedzi i komunii św. Otwórzmy się na zdroje Bożego Miłosierdzia. Rozpoczynamy też Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni miłosierdzia dostąpią”. W zakrystii możemy pobrać tzw. „Torby miłosierdzia”, wypełnić produktami spożywczymi i przynieść do zakrystii. Rozdzieli je wśród potrzebujących „Caritas” diecezji bydgoskiej.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dz. I DK., Patronki Europy, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, B. i M., Głównego Patrona Polski, w środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, w czwartek wspomnienie św. Atanazego B. i DK., w piątek uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski i w sobotę wspomnienie św. Floriana, M.
  3. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Dodatkowa Msza św. dla pielgrzymów w dni powszednie, od maja do końca sierpnia, o godz. 1100. Nabożeństwa majowe ku czci NMP w naszej bazylice codziennie o godz. 1800. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału, by wspólnie oddawać cześć Maryi.
  4. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych o godz. 1730.
  6. W piątek Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 1000 dzieci z klasy IV będą przeżywać swoją rocznicę I Komunii Świętej. Będziemy się też modlić za Ojczyznę. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  7. W sobotę nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730. Odwiedziny chorych wyjątkowo w sobotę od godz. 800. Zbiórka dla Marianek i ministrantów o godz. 1000. Obecność obowiązkowa.
  8. Przypominamy, że próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii Św. będzie w środę 1 maja o godz. 1300, a po niej spowiedź dla dzieci i rodziny. Sprzątanie kościoła we wtorek 30 kwietnia o godz. 1600.
  9. Dzieci, które zbierały obrazki za nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali niech zgłoszą się z książeczkami do zakrystii w niedzielę 5 maja po Mszach św. Otrzymają nagrody.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  • Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.