V NIEDZIELA ZWYKŁA

10 lutego 2019

1. W poniedziałek, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypada XXVII Światowy Dzień Chorego pod hasłem „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830. Po Mszy św. o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy za chorych i błogosławieństwo lourdzkie.
  2. W tym tygodniu obchodzimy w czwartek Święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
  3. W środę po wieczornej Mszy św. wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza chętnych na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  4. W sobotę spotkanie dla rodziców Marianek, ministrantów i kandydatów o godz. 1000. Prośba o obecność wszystkich.
  5. Także w sobotę o godz. 1000 spotkanie dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej, przygotowujących się do bierzmowania.
  6. W sobotę również Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 1830. Otwórzmy serca na działanie Ducha Świętego.
  7. Dziękujemy aktorom i osobom zaangażowanym w Misterium Męki Pańskiej za przyjęcie zaproszenia i udział, wraz z rodziną, w zabawie karnawałowej. Niech Matka Boża Górecka wszystkim błogosławi i wspomaga w możliwości pięknego przeżycia tajemnicy męki Chrystusa, poprzez udział w Misterium.
  8. Próby poszczególnych grup biorących udział w Misterium Męki Pańskiej, na które zapraszamy wszystkich uczestniczących w danych scenach odbędą się w następującej kolejności: w poniedziałek 11 lutego Sanhedryn godz. 1900, wtorek 12 lutego  Apostołowie – wieczernik godz. 1830, środa 13 lutego  scena u Piłata, wojsko i ognisko godz. 1900 i w sobotę 16 lutego  Płaczki godz. 1630. Próby te odbędą się w auli Domu Pielgrzyma. Obecni na spotkaniu będą ks. Marek Gubernat MSF, odgrywający rolę Jezusa oraz aktor, pan Dariusz Kowalski, który pomoże w reżyserowaniu scen. Prosimy bardzo, aby osoby, które swoje stroje mają w domach, przynieśli je na próbę. Obecność na próbach  obowiązkowa.
  9. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, „Miłujcie się”, „Posłańca Świętej Rodziny” i biuletynu ADS „Nadzieja i Życie”.
  • Dziękujemy rodzinom z Walentynowa w sprzątaniu naszego Sanktuarium. W tym tygodniu w piątek na godz. 1000 zapraszamy kolejne rodziny państwa: Fąs Brzeziński i Giesse.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.