IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31 marca 2019

1. W tym tygodniu obchodzimy I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca.
  2. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych od godz. 1730.
  3. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800, a nabożeństwo Drogi Krzyżowej i do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800.
  4. W sobotę nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 1730.
  5. W sobotę także w naszym Sanktuarium I Misterium Męki Pańskiej. Rozpoczęcie Mszą św. na Placu Objawienia o godz. 1400.
  6. W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Przypominamy, że w niedziele, w których będzie przedstawiane Misterium Męki Pańskiej tj. w przyszłą niedzielę 7 kwietnia i w niedzielę 14 kwietnia, nie będzie Mszy św. o godz. 1500 i nabożeństwa Gorzkich Żali po niej. Msza św. popołudniowa będzie odprawiana na Placu Objawienia o godz. 1400, na rozpoczęcie Misterium. Gorzkie Żale, w te dwie niedziele, będą śpiewane po Mszy św. o godz. 1000.
  8. Prosimy naszych Parafian o pomoc w przygotowaniu do Misterium. Na czwartek 4 kwietnia zapraszamy na godz. 1000 do posprzątania terenu między cmentarzem, a bramą wjazdową, parkingów, Placu Objawienia, drogi krzyżowej wokół murów, chodników na terenie Sanktuarium i ścieżek w Gaju. Prosimy o zabranie ze sobą potrzebnego sprzętu. O pomoc w zorganizowaniu poszczególnych wiosek prosimy Panów Sołtysów. Za wszelką pomoc serdeczne Bóg zapłać.
  9. W zakrystii można nabyć świece Caritas, tzw. „Paschaliki” symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Pozostały tylko duże świece w cenie 12 zł. Kupno ich może być formą naszej jałmużny postnej.
  10. Od dzisiejszej niedzieli do Niedzieli Palmowej Marianki i ministranci będą sprzedawać własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Zebrane ofiary są na ich wakacyjny wyjazd.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego”, „Posłańca Świętej Rodziny” i „Przewodnika Katolickiego”.
  12. Dziękujemy Pani Annie za posprzątanie naszego Sanktuarium . Przypominamy, że można składać ofiary, od każdej rodziny, na ten cel. Za już złożone serdeczne Bóg zapłać.
  13. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  14. Zapowiedzi przedślubne:Joachim Konrad Konek, cywilnie związany, parafia NMP Niepokalanie Poczętej Górka Klasztorna i Agnieszka Madaj, cywilnie związana, parafia św. Jakuba Większego Gromadno.Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi jest zobowiązany w sumieniu zgłosić swoim duszpasterzom.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.