22 grudnia 2019

1. Dobiega końca czas Adwentu. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Przygotujmy nasze serca na przyjście Pana Jezusa przez oczyszczenie ich z grzechów w sakramencie pokuty. W bazylice spowiedź pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo będziemy spowiadać jutro w poniedziałek od godz.630 do godz. 730 i od godz. 1700 do godz. 1900 i w Wigilię od godz. 800 do godz. 1000 i od godz. 1400 do godz. 1600.
  2. W poniedziałek zakończenie Rorat dla dzieci o godz. 1830. Z książeczkami, będzie można zgłosić się po nagrody do zakrystii w Niedzielę Świętej Rodziny 29 grudnia, po Mszach św.
  3. W Wigilię tylko Msza św. o godz. 700. Od godz. 800 odwiedziny chorych z życzeniami i opłatkiem. Wieczorem gromadzimy się w naszych domach na wigilijnej wieczerzy. Zachowajmy tradycyjnie jej postny charakter. Rozpocznijmy wieczerzę od przeczytania fragmenty z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej modlitwy i przełamania się opłatkiem. Zaśpiewajmy kolędy, zostawmy jedno wolne miejsce i pod obrus połóżmy sianko. Niech Nowonarodzony Jezus, przez wzajemną miłość, zagości w naszych domach.
  4. Zapraszamy bardzo serdecznie na Pasterkę odprawianą w naszej Bazylice o godz. 2400. Wcześniej od godz. 23.00 wspólne śpiewanie kolęd ze Scholą „Mixtura”. Dzieci, ze Szkoły w Wiktorówku, o godz. 2330 przedstawią „Jasełka”. Po Mszy św. zapraszamy do Żywej Szopki, w Ogrodzie Świętej Rodziny, przy skansenie maszyn rolniczych, przy której będziemy kolędowali i składali sobie życzenia. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
  5. W I Dzień Świąt Bożego Narodzenia 25.12. pozostałe Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie w tym dniu słuchania spowiedzi.
  6. W II Dzień Świąt 26.12. Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 1000 poświęcenie owsa. Na Mszy św. o godz. 1500 i po niej występ chóru „Magnificat” z koncertem kolęd. Serdecznie zapraszamy. Taca na Uczelnie Katolickie. Nie będzie w tym dniu słuchania spowiedzi.
  7. W piątek 27.12. Święto św. Jana Apostoła. Na Mszach św. poświęcenie wina.
  8. W sobotę Święto św. Młodzianków Męczenników. Modlimy się w intencji dzieci.
  9. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Na Mszach św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  10. Przypominamy, że 1 stycznia, na Mszy św. o godz. 1000, nastąpi poświęcenie nowego paciorka do Różańca Góreckiego. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich „chrzestnych” poszczególnych paciorków, aby wspólnie przeżywać to wydarzenie i móc rozciągnąć cały różaniec w bazylice.
  11. W piątek rozpoczęcie kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej. Kolędować będzie ks. Proboszcz. Rozpoczęcie o godz. 900. Ofiary z kolędy będą przeznaczone na konserwację i odnowienie krzyża z kruchty bazyliki i obrazu Matki Bożej ze Studzienki. Prośba, aby zawsze ktoś z Parafian przywiózł i odwiózł księdza. Plan kolędy w starym roku:

27.12. Wiktorówko od państwa Marlewskich do państwa Bilińskich

28.12. Wiktorówko od państwa Tomasz Ireneusz do państwa Jaworska Anna

30.12. Piesno od państwa Tomasz Eugenia do państwa Piszczek Benedykt

31.12. Rataje od państwa Biesek do państwa Czyż i od państwa Kowalewskich do państwa Kobierowskich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”, „Głosu z Górki Klasztornej”, „ Miłujcie się” oraz biuletyn ADS „Nadzieja i życie”.
  2. W zakrystii do nabycia Kalendarz Górecki na 2020r. w cenie 5 zł., opłatki, małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 6 zł i poświęcone sianko na stół wigilijny.
  3. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Do nabycia np. pamiątki Bożonarodzeniowe.
  4. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.