17 listopada 2019

1. Dziś przeżywamy III Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią są słowa z Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. W ramach akcji Caritas „Tytka charytatywna” można w zakrystii pobrać specjalną torbę i napełnioną trwałymi produktami żywnościowymi zwrócić do zakrystii. Caritas rozda dary potrzebującym. Za pomoc Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dz. i M., w środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Pr., w czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP i w piątek wspomnienie św. Cecylii, Dz. i M.
  3. W piątek bardzo serdecznie zapraszamy na koncert w naszej bazylice ku czci św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego, na godz. 1930. Wystąpi schola „Mixtura”, chór „Halka” z Piły i chór „Magnificat”. O godz. 1830 Msza św. z modlitwą za chórzystów, Panią organistkę Dorotę i członków scholii.
  4. W sobotę o godz. 1000 zbiórka Marianek, ministrantów i kandydatów. Obecność obowiązkowa.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca Rok Liturgiczny. Za wspólne odmówienie przed Najświętszym Sakramentem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. U nas dokonamy tego aktu po Sumie odprawianej o godz. 1000.
  6. Przyjmujemy, do końca listopada, na wypominki roczne w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
  7. Zapraszamy w środę na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej i w piątek na modlitwy za zmarłych na godz. 1800.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego” oraz biuletyn ADS „Nadzieja i życie”. W zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki na nowy rok w cenie 5 zł.
  9. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
  10. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.