10 listopada 2019

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce obchodzi XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Szczególną modlitwą obejmujemy Kościół w Sudanie.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours B., we wtorek św. Jozafata, B. i M. i w środę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Polskich Męczenników.
  3. Jutro, w poniedziałek, przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości i 80 rocznicę zamordowania Misjonarzy Świętej Rodziny w Paterku przez hitlerowców. Zapraszamy na godz. 1000 na Mszę św. w intencji Ojczyzny i o beatyfikację naszych Góreckich Męczenników. Na Mszy św. będzie grał Zespół Mandolinistów „Frygi” z Łąkie, który też da koncert w bazylice po Mszy św. Serdecznie zapraszamy. O godz. 1300 Rada Parafialna w imieniu Parafian i Misjonarze Świętej Rodziny pojadą do Paterka złożyć wieńce i kwiaty w miejscu pamięci pomordowanych. Na godz. 1900 do Auli w Domu Zakonnym, zapraszamy naszych Parafian, mieszkańców i wszystkich zainteresowanych na filmy i wykład Pana doktora z IPN-u poświęcony pomordowanym Misjonarzom Świętej Rodziny w 1939r.
  4. Zachęcamy również do udziału w poniedziałek w tradycyjnym „Hubertusie” od godz. 1200. Rozpoczęcie, na łące przy drodze do Rataj, od polowania z sokołem. Liczne atrakcje i smaczne potrawy. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach.
  5. W środę, po wieczornej Mszy św. wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  6. W sobotę Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 1830. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Boga.
  7. W sobotę o godz. 1000 zbiórka dla Marianek, ministrantów i kandydatów, o godz. 1100 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej i o godz. 1300 dla przygotowujących się do bierzmowania ze szkoły średniej.
  8. W przyszłą niedzielę przypada III Światowy Dzień Ubogich. Po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej.
  9. Również w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 1700 z okazji 25-lecia święceń kapłańskich ks. Stefana Amielawskiego MSF ze zbiórką ofiar na Hospicjum Św. Elżbiety w Złotowie. Dlatego nie będzie różańca o godz. 1800.
  10. Przyjmujemy, do końca listopada, na wypominki roczne za zmarłych w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
  11. W każdą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.
  13. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
  14. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.