XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 września 2019

1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Pap. i DK.
  2. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 1830, odprawianą w ich intencji, na której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Informujemy, że katechetą w szkole w Wiktorówku pozostał ks. Marcin Jodaniewski MSF.
  3. We wtorek zapraszamy Panów Sołtysów na godz. 1900 na spotkanie z ks. Rektorem i ks. Ekonomem. Pragniemy omówić współpracę przy Sanktuarium.
  4. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i o godz. 1800 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730.
  5. W niedzielę Święto Narodzenia NMP. Na Mszy św. o godz. 1000 Nowicjusze z naszego Zgromadzenia, Misjonarzy Świętej Rodziny, złożą swoje pierwsze śluby zakonne, a brat Mariusz Butowski MSF, odnowi swoje śluby na kolejny rok. Od poniedziałku rozpoczną swoje zakonne rekolekcje. Prosimy o modlitwę za nich.
  6. Zapraszamy Parafian, Pielgrzymów i Gości na drugi główny Odpust w naszym Sanktuarium, Narodzenia Matki Bożej, na niedzielę 8 września. Suma Odpustowa na Placu Objawienia, którą odprawi Mistrz Nowicjatu ks. Adam Sobczyk MSF, o godz. 1200, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem po Gaju. Zapraszamy całą asystę: poczty sztandarowe, Bractwo św. Wojciecha, Panów niosących baldachim, orkiestrę, ministrantów, Marianki i dzieci sypiące kwiaty. Prosimy Parafian o pomoc w organizacji odpustu.
  7. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za piękne przeżycie naszych Parafialnych Dożynek. Dziękujemy władzą samorządowym, szczególnie p. Burmistrzowi, p. Przewodniczącemu Rady i Sołtysom za obecność. Szczególne podziękowania tym, którzy pomogli przy dekoracji i ofiarowali swoje płody rolne i ogrodowe. Bóg zapłać za piękne wieńce żniwne, chleby i ofiary. Starostom dożynek i wszystkim im pomagającym za udział w pięknych, regionalnych strojach. Dziękuję za korowód dożynkowy, szczególnie p. Wacławowi Tomaszowi za obwiezienie bryczką i za zorganizowanie pojazdu dla orkiestry. Dziękuję zespołowi „Błękit Krajny” za piękny śpiew i naszym kucharzom za wspaniałą grochówkę. Bóg zapłać całej asyście za piękną służbę przy ołtarzu. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi, a Matka Najświętsza otoczy Swoją opieką.
  8. Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy intencje mszalne na rok 2019. Prosimy, aby we wrześniu uczynili to nasi Parafianie, a od 1 października będziemy przyjmować intencje od Pielgrzymów. Przyjmujemy też zgłoszenia terminów sakramentu małżeństwa.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego” „Przewodnika Katolickiego", „Małego Przewodnika Katolickiego” i „Głosu z Górki Klasztornej”.
  10. Zapraszamy do poradni małżeńskiej, która jest czynna w I, II i III niedzielę miesiąca w godz. od 1300 do 1500. Możliwość spotkania z doradcami życia rodzinnego i psychologiem.
Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim parafianom, gościom, pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.