II NIEDZIELA ZWYKŁA

20 stycznia 2019

1. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości”. Modlimy się w tej intencji odmawiając różaniec i w czasie modlitwy powszechnej. Zakończenie Tygodnia Modlitw w piątek.
  2. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki, Dz. I M., w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, B. i DK., w piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów.
  3. W sobotę obchodzimy XIX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: od współzawodnictwa do współpracy”.
  4. Jeszcze raz ksiądz proboszcz dziękuje za miłe przyjęcie na kolędzie i za złożone ofiary na działający system wyświetlania pieśni i przekaz internetowy uroczystości. Parafianie złożyli 12 tysięcy 410 zł, co pozwoliło pokryć 70% kosztów. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać i niech Matka Boża Górecka otacza ich Swoją opieką. Szczegółowe sprawozdanie z kolędy będzie w lutowym „Głosie Góreckim”.
  5. Zapraszamy wszystkich aktorów i w jakikolwiek sposób posługujących w Misterium Męki Pańskiej oraz tych, którzy pragną wystąpić lub pomóc w tym przedsięwzięciu, wraz z rodzinami, na spotkanie noworoczne w niedzielę 3 lutego na godz. 1930 do auli Domu Pielgrzyma. Przewidziana jest część oficjalna z kawą i ciastem oraz ciepły posiłek i zabawa. Serdecznie prosimy o przybycie.
  6. Organizujemy w Sanktuarium 10 dniowe rekolekcje oczyszczające z postem Daniela, pod czujnym okiem Matki Bożej Góreckiej „Oczyszczenie u Matki” w dniach od 24 lutego do 6 marca. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej gorkaklasztorna.com.
  7. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i „Posłańca Świętej Rodziny”.
  9. W zakrystii można kupić Kalendarz Górecki na 2019 w cenie 5 zł. Zachęcamy do nabycia.
  10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Sanktuarium rodzinom z Walentynowa. W tym tygodniu w piątek na godz. 1000 zapraszamy kolejne rodziny państwa: Dyks, Góra, Łoboda i Narloch.
  11. Dyrektor Liceum w Łobżenicy serdecznie zaprasza wszystkich absolwentów szkoły na Zjazd z okazji 70-lecia istnienia liceum dnia 24 maja 2019. Szczegóły uroczystości na stronie internetowej Zespołu Szkół w Łobżenicy.