XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2019

1. Dziś przeżywamy Wizytację Kanoniczną naszej Parafii. Niech Matka Boża Górecka otacza Ks. Bpa Ordynariusza Jana Tyrawę płaszczem Swojej przemożnej opieki.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, do naszej Bazyliki na godz. 1800.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych) i w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła (taca na potrzeby Stolicy Świętej).
  4. Do czwartku włącznie, w tzw. dawniej Oktawie Bożego Ciała, procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Studzienki o godz. 1800. Zapraszamy całą asystę, Ministrantów, Marianki, dzieci sypiące kwiaty oraz Parafian i Pielgrzymów. Niech nasz jak najliczniejszy udział, będzie świadectwem naszej wiary w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa pod postacią chleba. W czwartek poświęcenie wianków.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za piękną procesję Bożego Ciała. Szczególne podziękowanie dla osób z poszczególnych wiosek, które przygotowały piękne ołtarze, dla parafian z Rataj za posprzątanie Placu Objawienia, dla Pocztów Sztandarowych, Towarzystwa Świętego Wojciecha, Orkiestry, Pani organistki, Marianek, Ministrantów, dzieci rocznicowych, dzieci sypiących kwiaty i wszystkich, którzy aktywnie uczestniczyli w procesji uwielbiając Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Niech Bóg wszystkich obdarzy potrzebnymi łaskami.
  6. Wyjazd dla aktorów i wszystkich pomagających w Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w sobotę 6 lipca. W programie piękna Ziemia Kaszubska – Oskowo (pokaz legionów rzymskich), Sianowo (sanktuarium), Kartuzy i Szymbark. Zapisy w zakrystii, a szczegóły na plakatach.
  7. 19 lipca wyrusza po raz kolejny z naszego Sanktuarium Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału. A jeśli ktoś nie może pielgrzymować, to może dołączyć się duchowo poprzez złożenie swoich intencji do skrzynki znajdującej się przy bocznym ołtarzu, a pielgrzymi zaniosą je przed oblicze Czarnej Madonny 31 lipca.
  8. Zapraszamy do Poradni Małżeńskiej w Domu Pielgrzyma w I, II i III niedzielę miesiąca w godz. od 1300 do 1500.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Posłańca Św. Rodziny”, „Małego Przewodnika katolickiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  • Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. Rozpoczęliśmy prace przy krypcie pod prezbiterium.
  • Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
  • Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.