1 grudnia 2019

1. Rozpoczęliśmy czas Adwentu przygotowujący nas na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów oraz w tajemnicy Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy na Msze św. Roratnie, ku czci Matki Bożej, sprawowane w naszym Sanktuarium o godz. 1830. Dzieci prosimy, aby przychodziły w poniedziałki, wtorki i czwartki z lampionami i przynosiły podpisane serca, z zapisanymi dobrymi, adwentowymi uczynkami. Będziemy z nich losować figurki Matki Bożej. Dzieci otrzymają również książeczki, do których będą wklejały obrazki. Tematem roratnich spotkań będzie „Ze św. Janem Pawłem II odkrywamy Adwent i Boże Narodzenie”. Dorosłych zapraszamy szczególnie w środy i piątki. Będą dla nich głoszone krótkie katechezy o przykazaniach.
  2. W niedzielę Odpust Parafialny NMP Niepokalanie Poczętej. Suma Odpustowa o godz. 1200. Będzie ją sprawował i kazanie wygłosi ks. Piotr Pieniążek Proboszcz z Łobżenicy. Zapraszamy do udziału naszą asystę, a więc Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Ministrantów i Chór „Magnificat”. Z racji odpustu nie będzie nabożeństwa dla Róż Różańcowych, po Mszy św. o godz. 1000.
  3. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia swoje święto przeżywają Marianki. Odnowienie przyrzeczeń odbędzie się na Mszy św. wieczornej o godz. 1830.
  4. W tym tygodniu jeszcze obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Pr., w piątek św. Mikołaja B. i w sobotę św. Ambrożego, B. i DK.
  5. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań i za powołanych od godz. 1730. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800, a w sobotę nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730.
  6. W sobotę obowiązkowa zbiórka dla Marianek, ministrantów i kandydatów o godz. 1000.
  7. Marianki i ministranci będą, od przyszłej niedzieli, sprzedawać, za dobrowolną ofiarę własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd.
  8. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za ofiarność Bóg zapłać.
  9. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  10. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2020r. w cenie 5 zł, opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 15 zł i małe za 6 zł.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego”, „Głosu z Górki Klasztornej” i „Przewodnika Katolickiego” oraz biuletyn ADS „Nadzieja i życie”.
  12. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić pamiątki Bożonarodzeniowe.
  13. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.