OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj przeżywamy największe i najpiękniejsze Święto w Kościele Powszechnym – Zmartwychwstanie Pańskie. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nadzieją. Pragnę też wyrazić swoją wdzięczność wszystkim, dzięki którym te święta, mimo pandemii, są tak radosne. Dziękuję kapłanom, którzy tak ofiarnie w ostatnie dni Wielkiego Tygodnia służyli wiernym w konfesjonale. Dziękuję ks. Januszowi, br. Andrzejowi i pani Marlenie za dekoracje w bazylice i pani Iwonie za posprzątanie świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję OSP z Wiktorówka za zaciągnięcie warty przy Grobie Pańskim oraz organistom i orkiestrze za uświetnienie Rezurekcji. Dziękuję pocztom sztandarowym, ministrantom i Mariankom, Towarzystwu Św. Wojciecha, panom niosącym baldachim i klerykowi Jakubowi Dziurgotowi. Bóg zapłać Wam wszystkim, drodzy parafianie i pielgrzymi za trwanie na modlitwie w czasie Triduum Paschalnego i za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. Dzisiaj Msze św. jeszcze o godz. 1000, 1200, 1500 i 1830. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1800.
 2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg. porządku niedzielnego 800, 1000, 1200,1500 i 1830. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1800. Taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie w Polsce.
 3. Codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1800 zakończone śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
 4. W sobotę w Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia. Rozpoczęcie o godz. 1000.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia obchodzony pod hasłem „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 1000 Msza św. błagalna o łaskę wystawienia Misterium Męki Pańskiej w czasie majowego odpustu na obchody stulecia pobytu Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce. Zapraszamy aktorów i wszystkich posługujących przy misterium do wspólnej modlitwy.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 8. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i zachowaniu dystansu.
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  Łukasz Senska, stanu wolnego, parafia Św. Trójcy Łobżenica,
  Magdalena Łoboda, stanu wolnego, parafia NMP Niep. Pocz. Górka Klasztorna.
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić swoim duszpasterzom.
Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.