Ogłoszenia Parafialne na  Niedzielę Miłosierdzia Bożego 24.04.2022 r.

1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus, przez Siostrę Faustynę, obiecał, że wyleje w tym dniu z Najświętszego Serca Swojego zdroje miłosierdzia, że każdemu, kto przystąpi do spowiedzi i komunii św., odpuści winy i kary za grzechy. Rozpoczynamy też 78 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Pamiętajmy, że jesteśmy wezwani do czynienia miłosierdzia słowem, czynem i modlitwą. Przyjdźmy z pomocą szczególnie osobom potrzebującym ludzkiej życzliwości - uciekinierom z Ukrainy. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na „Caritas” dla placówek świadczących pomoc dzieciom i rodzinom. Hasło zbiórki „Na miejsce, które jest domem”.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, B. i M. Głównego Patrona Polski i w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dz. i DK. Patronki Europy
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 1600 próby dla dzieci pierwszokomunijnych. W piątek o godz. 1930 sprzątanie kościoła przez rodziców. W sobotę o godz. 900 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodzin i gości. Prośba o obecność wszystkich.
  5. We wtorek zapraszamy Panów z Towarzystwa Świętego Wojciecha na Mszę św. o godz. 1830 i spotkanie po Mszy św. w salce kominkowej.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy.
  7. Kapituła Polskiej Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny dokonała wyboru nowego Zarządu Prowincjalnego w składzie: Prowincjał ks. Piotr Krupa, Wice prowincjał  Andrzej Tron i Asystenci ks. Piotr Gałązka i ks. Edmund Michalski. Nowy zarząd polecamy opiece Matki Bożej Góreckiej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  9. Również w dzisiejszą niedzielę są zbierane podpisy pod projektem ustawy „Aborcja to zabójstwo”, której celem jest powstrzymanie pomocnictwa w aborcji i jej promowania. Osoby chcące poprzeć inicjatywę muszą przy podpisie podać numer pesel.
  10. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim wypić kawę lub herbatę. Zachęcamy do zakupu książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat”, o katolickim podejściu do LGBT.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.