Ogłoszenia Parafialne na  Święto Chrztu Pańskiego 09.01.2022 r.

1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Panu Bogu za sakrament chrztu świętego, przez który weszliśmy do wspólnoty Kościoła i staliśmy się umiłowanym dzieckiem Bożym. Dzisiejszą niedzielą kończy się Okres Narodzenia Pańskiego, a od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły w Roku Liturgicznym, trwający do wtorku przed Środą Popielcową. Żłóbek, choinki i kolędy, zgodnie z tradycją, pozostają do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  3. W sobotę 15 stycznia zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie kolędowe aktorów Misterium Męki Pańskiej, animatorów, członków Stowarzyszenia Przyjaciół Górki, Chór „Magnificat”, braci i siostry Pieszej Pielgrzymki Góreckiej i wszystkie osoby angażujące się w duszpasterstwo i rekolekcje w Górce Klasztornej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1830, a następnie kawa i wspólne kolędowanie w auli Domu Pielgrzyma.
  4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie w rozmównicy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Prośba o obecność wszystkich.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Można jeszcze w zakrystii zakupić Kalendarz Górecki na rok 2022 w cenie 5 zł.
  6. W tym roku czeka nas wymiana dachu nad starą częścią klasztoru. Dlatego z pokorą zwracamy się o finansowe wsparcie tej inwestycji. Będzie można to uczynić przez składanie ofiar na tzw. tacę inwestycyjną. Taka składka jest zbierana raz w miesiącu w wielu parafiach. U nas taka taca będzie zawsze w 3 niedzielę miesiąca. Najbliższa taca w przyszłą niedzielę. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę lub herbatę.
  8. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i zachowaniu dystansu w czasie nabożeństw w bazylice.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.