Ogłoszenia Parafialne na IV  Niedzielę Wielkanocną 08.05.2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 59 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Powołani do budowania rodziny ludzkiej”. Prosimy o tę modlitwę Parafian i Pielgrzymów. Serdecznie dziękujemy ks. Michałowi Góralskiemu MSF za przewodniczenie sumie odpustowej i  wygłoszone kazanie z okazji Odpustu Dobrego Pasterza.
  2. Dzieci pierwszokomunijne zakończyły dzisiaj swój Biały Tydzień na Mszy św. o godz. 1000, a dzieci klas IV swoją rocznicę I Komunii św. na Mszy św. o godz. 1200. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w pięknym i owocnym przeżyciu tych uroczystości.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, B. i M. Głównego patrona Polski i w sobotę święto św. Macieja Apostoła.
  4. W piątek zapraszamy Parafian i Pielgrzymów na pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. z kazaniem o godz. 1830, następnie różaniec, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i procesja światła, wokół Studzienki, nad stawek, do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o zabranie świec.
  5. W sobotę w Sanktuarium Dzień Skupienia Samorządowców. Uroczysta Msza św. o godz. 1100 i następnie spotkanie integracyjne. Serdecznie zapraszamy na spotkanie.
  6. W przyszłą niedzielę odbędzie się doroczny Dzień Skupienia dla Strażaków. Uroczysta Msza św., z udziałem Strażaków i przedstawicieli władz, będzie odprawiona na Placu Objawienia o godz. 1200. Następnie procesja eucharystyczna po Gaju i festyn przygotowany przez Strażaków. Serdecznie zapraszamy.
  7. Od soboty rozpoczęliśmy Nowennę przed świętem św. Andrzeja Boboli M. Patrona Polski o dar jedności i pokoju na Ukrainie i na całym świecie. Odprawiamy ją w czasie adoracji o godz. 1745.
  8. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy nasze drogie Panie na Pielgrzymkę Kobiet do Matki Bożej Góreckiej w sobotę 28 maja. Prowadzić nas będzie Bł. Matka Elżbieta Róża Czacka, niewidoma, która otwierała oczy widzącym i Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża z Lasek. Rozpoczęcie o godz. 1000. Szczegóły na plakatach, góreckiej stronie internetowej i góreckim Facebooku.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. Niech Matka Boża Górecka otacza darczyńców Swoją opieką. W przyszłą niedzielę tzw. taca inwestycyjna, na remont dachu, nad starym klasztorem.
  11. Dzieci, które zbierały obrazki z Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali mogą dzisiaj w zakrystii odebrać nagrody.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim wypić kawę lub herbatę, a także zakupić lody.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.