Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną
25.04.2021 r.
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 58 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. W obchodzonym roku stulecia pracy Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce prosimy szczególnie o modlitwy do naszego Zgromadzenia. Serdecznie dziękujemy ks. Adamowi Gaca MSF za wygłoszone kazanie z okazji Odpustu Dobrego Pasterza.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dz. i DK. Patronki Europy i w sobotę I Sobotę Miesiąca. W sobotę rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe odprawiane codziennie o godz. 1800. Dla dzieci, za udział w nabożeństwach majowych, będą rozdawane codziennie obrazki. W sobotę o godz. 1730nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca NMP.
  3. Od soboty dodatkowa Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  4. Zapraszamy na Nocne Czuwanie modlitewne w intencji naszej Ojczyzny, jako wynagrodzenie i zadośćuczynienie za grzechy naszego narodu. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej i zakończenie w niedzielę rano.
  5. Codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  6. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 1600 próby dla dzieci pierwszokomunijnych. W piątek o godz. 1300 sprzątanie i dekoracja kościoła przez rodziców. W sobotę o godz. 900 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodzin i gości. Prośba o obecność wszystkich.
  7. W przyszłą niedzielę uroczysta Msza św. o godz. 1000 pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Jana Tyrawy z okazji obchodzonej 50 rocznicy powstania Parafii. Na tej Mszy św. Ks. Bp udzieli też naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna po Gaju. Zapraszamy całą asystę: poczty sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Panów do niesienia baldachimu, orkiestrę, ministrantów i Marianki, dzieci do sypania kwiatów, Ochotniczą Straż Pożarną , Parafian i wszystkich chcących świętować z nami tę uroczystość.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i „Głosu Góreckiego”.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium osobiście, na konto, albo przez e-tacę. Niech Matka Boża Górecka wszystkich darczyńców otacza Swoją opieką.
  10. Dzieci, które zbierały obrazki z Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali mogą w zakrystii odebrać nagrody.
  11. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  12. Przypominamy, o noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu.
Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.