Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 12.03.2023 r

1. Trwa Nowenna przed Uroczystością św. Józefa. Odprawiamy ją codziennie po Mszy św. wieczornej. Liturgiczne wspomnienie św. Józefa przypadnie w poniedziałek 20 marca.
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej o godz. 1800.
  3. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia, a w piątek na nocną Adorację w intencji pokoju.
  4. W czwartek Seminarium Odnowy Wiary. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1830.
  5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1800.
  6. W sobotę w rozmównicy o godz. 900 spotkanie z rodzicami dzieci mających rocznicę I Komunii św. Prośba o obecność wszystkich.
  7. W sobotę w Sanktuarium Dzień Skupienia dla Bractwa Kurkowego.
  8. W sobotę o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  9. W niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w rozmównicy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  10. W niedzielę 19 marca rozpoczniemy przygotowania do Dnia Świętości Życia przypadającego 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego modlitwą w obronie i poszanowaniu życia odprawianą po Mszy św. wieczornej.
  11. Informujemy, że w niedziele w które będzie przedstawiane Misterium Męki Pańskiej tj. 26 marca i 2 kwietnia nie będzie Mszy św. o godz. 1500 i nabożeństwa Gorzkich Żali po niej. Msza św. popołudniowa będzie odprawiana na Placu Objawienia o godz. 1400, na rozpoczęcie Misterium. Gorzkie Żale, w te dwie niedziele, będą śpiewane po Mszy św. o godz. 1000.
  12. W przyszłą niedzielę tzw. „taca inwestycyjna” na dokończenie budowy nowej kotłowni. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i „Głosu z Górki Klasztornej”.
  14. Po Mszy św. w kruchcie można zakupić świece Caritas tzw. „Paschaliki”, symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, duże za 15 zł i małe za 6 zł.
  15. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.