OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Adwentu 11.12.2022 r.

 1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana z języka łacińskiego „Gaudete” tzn. radujcie się. Radość ma wynikać z bliskiego już czasu Bożego Narodzenia. Aby ta radość była prawdziwa, Kościół zachęca do oczyszczenia serc z grzechów w sakramencie pokuty. Uczyńmy to jak najszybciej przystępując do kratek konfesjonału. W bazylice spowiedź pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek 23. 12. od godz. 630 do 730 i od godz. 1700 do 1900 i w  Wigilię 24.12. od godz. 800 do godz. 1000 i od godz. 1400 do godz. 1600.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w odpuście parafialnym ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Szczególne podziękowania całej asyście tj.: Pocztom Sztandarowym, Towarzystwu Św. Wojciecha, Straży Góreckiej i Panu organiście.
 3. W tym tygodniu obchodzimy we wtorek wspomnienie św. Łucji, Dz. i M. i w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, Pr. i DK.
 4. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane o godz. 1830. Dzieci, z lampionami i serduszkami, zapraszamy w poniedziałek, wtorek i czwartek, a dorosłych szczególnie w środę i piątek na głoszone katechezy o 6 prawdzie wiary.
 5. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
 6. W tym tygodniu przypadają Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin. Będziemy w tej intencji modlić się odmawiając różaniec i w modlitwie powszechnej.
 7. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia i po zakończeniu modlitwy, na posługę modlitwą wstawienniczą, dla potrzebujących, w rozmównicy.
 8. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Prośba o obecność wszystkich.
 9. Wzorem poprzednich lat w Wigilię w będą dwie Pasterki o godz. 2200 i 2400.
 10. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1170 zł. Bóg zapłać.
 11. Do środy 21.12. można, pod stojąca przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej choinką, składać produkty kosmetyczne w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Bóg zapłać.
 12. W kruchcie bazyliki możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2023r. w cenie 7 zł., opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 18 zł.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego” i biuletynu ADS „Nadzieja i życie”.
 14. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić kawę i ciastka oraz pamiątki Bożonarodzeniowe.
 15. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. W przyszłą niedzielę taca tzw. „inwestycyjna” na dokończenie budowy nowej kotłowni.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.