Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 15.01.2023 r.

1. We wtorek przypada Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce pod hasłem: „Przejście Pana: Dziś wychodzicie” (Wj 13,4).
  2. W środę rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości” (Iz 1,17). Będziemy modlić się w intencji jedności chrześcijan odmawiając różaniec i w  modlitwie powszechnej podczas Mszy św. Zakończenie Tygodnia Modlitw w  przyszłą środę.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Antoniego, Op., w czwartek wspomnienie  św. Józefa Sebastiana Pelczara, B.  i w sobotę wspomnienie św. Agnieszki, Dz. i M.
  4. W dzisiejszą niedzielę 15 stycznia zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie kolędowe z kawą i ciastem, które będzie też rozpoczęciem przygotowań do tegorocznego  Misterium Męki Pańskiej, wszystkich aktorów, osoby wspomagające i nowe chętne osoby chcące zaangażować się w to przedsięwzięcie. Spotkanie odbędzie się po Mszy św. wieczornej o godz. 1930 w auli domu zakonnego. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
  5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w środę, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia, i po zakończeniu adoracji, na posługę modlitwą wstawienniczą dla potrzebujących w rozmównicy oraz w piątek na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 100.
  6. W sobotę Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 1830.
  7. Również w sobotę spotkanie z okazji Dnia Seniora w świetlicy OSP w Walentynowie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1800. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Niedzielę Słowa Bożego.
  9. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, o godz. 1800.
  10. W tym roku będziemy, wzorem lat poprzednich, odprawiać w naszym Sanktuarium 19 dnia miesiąca Mszę św. wotywną o św. Józefie, przyzywając wstawiennictwa tego wielkiego patrona całego Kościoła.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić Kalendarz Górecki w cenie 7 zł.
  12. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami, również na kawę lub herbatę.
  13. Do wieczności odeszła Regina Dróbka l. 93 z Walentynowa. Wieczny…..

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.