Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  01.01.2023 r.

1. Dziś Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Na Mszy św. o godz. 1000 poświęcenie i nawleczenie nowego koralika do Różańca Góreckiego. Prośmy Maryję, aby ten rozpoczynający się rok, przeżywany pod Jej opieką, mimo swoich niewiadomych, przyniósł nam wielorakie dobro.
  2. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje. Składamy za nie serdeczne Bóg zapłać. Na Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Poświęconą kredę i kadzidło będzie można nabyć u brata Andrzeja.
  3. W tym tygodniu jeszcze obchodzimy w poniedziałek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, B. i DK.
  4. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przejdzie w Łobżenicy Orszak Trzech Króli. Orszak Niebieski wyruszy o godz. 1400 od stacji benzynowej „Atol”. Zapraszamy do uczestnictwa parafian góreckich i mieszkańców pobliskiego osiedla. Zbiórka o godz. 1350 przy stacji benzynowej.
  5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek od godz. 1730 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych, i o godz. 1800 nabożeństwo. W piątek nie będzie odwiedzin chorych. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 1800. W sobotę o godz. 1730 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i o godz. 1830 Msza św. w intencji Ojczyzny.
  6. Od piątku do niedzieli w Sanktuarium Rekolekcje Trzeźwościowe.
  7. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Po Mszy Świętej o godz. 1000 nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca. O godz. 1200 Msza św. w intencji Polskiego Związku Katolicko Społecznego – oddział Wiktorówko. Serdecznie zapraszamy.
  8. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  9. Kontynuacja kolędy od poniedziałku 2 stycznia w Piesnach. Rozpoczęcie o godz. 900. Prośba o zawiezienie i odwiezienie księdza. Bóg zapłać za miłe przyjmowanie po kolędzie i za składane ofiary. Z racji kolędy kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego”.
  11. W zakrystii można kupić Kalendarz Górecki na 2023r. w cenie 7 zł.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.