Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 03.04.2022 r

1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą Męki Pańskiej, dlatego, zgodnie z tradycją, zasłaniamy krzyże do końca obrzędów Wielkiego Piątku, kiedy to uroczyście odsłaniamy krzyż
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  3. W czwartek I Czwartek Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych od godz. 1730 i nabożeństwo w tej intencji o godz. 1800.
  4. W piątek zapraszamy Parafian i Pielgrzymów na Drogę Krzyżową, wokół murów Sanktuarium, po Mszy św. wieczornej. Prosimy o zabranie świec. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 1800.
  5. W sobotę III Misterium Męki Pańskiej. Rozpoczęcie Mszą św. na Placu Objawienia o godz. 1400.
  6. W przyszłą niedzielę - Niedzielę Palmową - rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Upamiętniamy pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dlatego przynosimy palmy. Będziemy mogli je też zakupić w sanktuarium. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Gorzkie Żale śpiewane po Mszy św. o godz. 1000. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Nie ma Mszy św. o godz. 1500. Msza św. popołudniowa o godz. 1400 na Placu Objawienia, rozpoczynająca ostatnie IV Misterium Męki Pańskiej.
  7. W dzisiejszą i przyszłą niedzielę, po Mszach św., będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  8. Za dobrowolną ofiarę można zakupić wykonane własnoręcznie kartki wielkanocne. Ofiary są przeznaczone na remont dachu nad starym klasztorem.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  10. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat” o katolickim podejściu do LGBT.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.