1. Dziś niedziela modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszy św., można złożyć ofiary do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad gentes”. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy świętowanie Jubileuszu pobytu Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce uroczystą Mszą św. odprawioną przez Zarząd Prowincjalny w Wieluniu, gdzie był pierwszy dom Zgromadzenia w Polsce. Z racji Jubileuszu od 28 lutego do 26 grudnia 2021r. można uzyskać łaskę odpustu zupełnego poprzez nawiedzenie kościoła powierzonego opiece duszpasterskiej Misjonarzy Świętej Rodziny i udział w obchodach jubileuszowych, albo pobożne odmówienie w takim kościele koronki do Świętej Rodziny wraz z przypisanymi modlitwami. Obowiązują zwykłe warunki odpustów czyli sakramentalna spowiedź, Komunia Eucharystyczna i modlitwa zgodna z intencjami papieża.
  3. W poniedziałek przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych poświęcony pamięci antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych o godz. 1830. W kruchcie bazyliki wystawa poświęcona tym bohaterom. Zapraszamy do jej obejrzenia i do wspólnej modlitwy.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek święto św. Kazimierza Królewicza oraz I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca.
  5. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych i o wytrwanie powołanych od godz. 1730 i nabożeństwo w tej intencji o godz. 1800.
  7. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i Droga Krzyżowa połączona z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania Męki Pańskiej.
  8. W sobotę o godz. 1730 Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1800. Po Mszy św. zapraszamy na kolejne nocne czuwanie różańcowe w intencji naszych dzieci i młodzieży. Zakończenie o godz. 100.
  9. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Zachęcamy do licznego udziału Parafian i Pielgrzymów. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można kupić Kalendarz Górecki na 2021r. w cenie 5 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10zł.
  12. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  13. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.