MARIANKI I MINISTRANCI

Służba Ołtarza aktywnie bierze udział w życiu duchowym parafii i sanktuarium. Marianki, ministranci i lektorzy przez cały rok starają się służyć podczas Mszy Świętej w dni powszednie oraz obowiązkowo w niedziele. Lektorzy ministranci i Marianki poprzez przygotowanie poszczególnych uroczystości, dokładają wszelkich starań, aby wierni naszej parafii mogli w jeszcze większym skupieniu i modlitwie przeżywać piękno liturgii w Bazylice Mniejszej.

Każdego tygodnia członkowie Służby Ołtarza spotykają się w rozmównicy klasztornej lub w kościele, w celu omówienia poszczególnych uroczystości kościelnych, odpustowych, nabywania wiedzy liturgicznej i znajomości Pisma Świętego. Pogłębiają również formację duchową.

Zbiórki odbywają się w soboty o godzinie 1000.

Oprócz pełnienia służby liturgicznej chłopcy i dziewczyny uczestniczą w różnych formach rekreacji i integracji w ciągu roku między innymi na Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc robią własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz rozprowadzają sianko wigilijne.

Zakończę słowami św. Jana Pawła II skierowane do liturgicznej służby ołtarza: „Wasza służba przy ołtarzu jest nie tylko obowiązkiem, ale i wielkim zaszczytem, prawdziwą świętą posługą. W ten sposób podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi „pomocnikami proboszcza”. Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana”.

Opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza
Ks. Adrian Piecuch MSF